Sport     | 29.06.2020. 13:26 |

Stonoteniseri 'HT Eroneta' iz Mostara osvojili sedmu titulu prvaka BiH

ILIJAŠ, 29. juna (FENA) - Stonoteniseri "HT Eronet" iz Mostara osvojili su sedmu titulu prvaka BiH savladavši u finalu playoffa ekipu STK "Vogošća" s 4:3.

Playoff četiri najbolje plasirane stonoteniske muške ekipe u Premijer ligi BiH za sezonu 2019/20. održan je 27. i 28. juna u Ilijašu.

U prvom polufinalnom meču ekipa STK "HT Eronet" pobijedila je ekipu STK "Aladža" iz Sarajeva rezultatom 4:1. U drugom polufinalu ekipa "Vogošće" je slavila protiv "Mladosti" iz Zenice rezultatom 4:3.

Za prvake nastupili su Danijel Mijatović, Adnan Šehić, Luka Matković, Marko Vučijak i Filip Palameta.

Pehar, medalje i diplomu prvacima uručio je predsjednik Stonoteniskog saveza BiH Mirsad Pajević. Meč su sudili dvojica internacionalnih sudija Saša Sarajlić i Sead Pašić.

(FENA) F. F.

Osmanović podržao turnir u stonom tenisu i inkluziju osoba sa invaliditetom

Stonoteniserke SPIN-a 2012 nove prvakinje Bosne i Hercegovine

Reprezentacija BiH u stonom tenisu u Osijeku se bori za plasman na ekipno Evropsko prvenstvo