Sport     | 07.03.2020. 19:52 |

Pobjeda fudbalera Sarajeva za prvo mjesto uoči posljednje trećine prvenstva

FENA Haris Dedović

SARAJEVO, 7. marta (FENA) - Fudbaleri Sarajeva pobijedili su večeras na Koševu ekipu Mladosti iz Doboj Kaknja sa 2:1, u susretu 22. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Sarajevo je ovom pobjedom osiguralo prvu poziciju na tabeli uoči posljednje trećine prvenstva, s obzirom na to da ima šest bodova prednosti nad prvi pratiocem Željezničarom koji ima utakmicu manje.

Aktuelni prvak bih do pobjede je došao u finišu meča, kada je Tatar pogodio za erupciju oduševljenja domaćih navijača.

Sarajevo je povelo u 42. minuti golom Miličevića. No, radost domaćih nije dugo trajala jer je već u narednoj minuti Mladost izjednačila preko Vazde.

Četiri minute prije kraja Tatar je pogodio za vodstvo i 13. pobjedu svog tima u ovoj sezoni.