Sport     | 27.02.2020. 18:03 |

Poginuo argentinski atletičar Toledo

BUENOS AIRES, 27. veljače (FENA) - Argentinski bacač koplja Braian Toledo (26) poginuo je u prometnoj nesreći u Marcos Pazu, 30 kilometara zapadno od Buenos Airesa.

Argentinski olimpijac je stradao prilikom pada s motora u svom rodnom mjestu.

Toledo je osvojio srebrnu medalju na svjetskom juniorskom prvenstvu 2012. godine, a iste je godine zauzeo 30. mjesto na olimpijskim igrama u Londonu. Nastupio je i četiri godine kasnije u Rio de Janeiru izborivši plasman u finale, postavši prvi Argentinac kojem je to uspjelo nakon Ricarda Hebera 1952. u Helsinkiju.

Toledo je u Riju osvojio 10. mjesto, a trebao je nastupiti i na OI u Tokiju ove godine, prenosi Hina.

"Izgubili smo sjajnog sportaša i veliku osobu. Naš dragi Braian. Bio je velikodušni skromni sportaš uvijek solidaran s drugima," kazao je predsjednik Argentinskog olimpijskog odbora Gerardo Werthein.