Sport     | 25.02.2020. 08:24 |

Liverpool ruši rekorde i korača ka naslovu prvaka

LIVERPOOL, 25. veljače (FENA) - Nogometaši Liverpoola napravili su još jedan korak ka naslovu prvaka Engleske, nakon što su u posljednjem susretu 27. kola Premier lige svladali West Ham na Anfieldu 3:2.

Momčad Juergena Kloppa povela je u 9. minuti pogotkom Georginio Wijnalduma da bi samo dvije minute kasnije izjednačio Issa Diop.

Gosti iz Londona poveli su u 54. minuti golom Pabla Fornalsa, ali nisu uspjeli odoljeti pritisku koji je uslijedio.

Mohamed Salah izjednačio je u 68. minuti, a Sadio Manea u 81. minuti zabio je za 3:2 i novu Liverpoolovu pobjedu.

Bio je to 21. uzastopni trijumf "Redsa" na domaćem terenu u prvenstvenim utakmica čime su izjednačili rekord star gotovo 50 godina. Od siječnja do prosinca 1972. Liverpool je pod vodstvom legendarnog Billa Shanklyja također nanizao 21 domaću pobjedu.

Liverpool je izjednačio i rekord Manchester Cityja iz 2017. od 18 uzastopnih ligaških pobjeda, a na dobrom su putu da sruše Arsenalov rekord po broju uzastopnih ligaških utakmica bez poraza.

"Topnici" su u razdoblju od svibnja 2003. do listopada 2004. u Premier ligi nanizali 49 utakmica bez poraza, dok je Liverpool trenutno na brojci od 44 utakmice bez poraza.

Što se tiče naslova prvaka Engleske, na koji navijači Liverpoola čekaju 30 godina, Kloppova momčad sve je bliža tom cilju. Jedanaest kola prije kraja Liverpool ima 81 bod, čak 22 više od drugog Manchester Cityja.