Sport     | 12.02.2020. 15:20 |

Kadeti BiH u Ljubuškom poraženi od Sjeverne Makedonije

SARAJEVO, 12. februara (FENA) - Kadetska nogometna "U-17" reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je danas u Ljubuškom od Sjeverne Makedonije sa 1:3 u prvom od dva zakazana prijateljska meča.

Gosti do prednosti dolaze u 38. minuti golom Ardijana Chilafija, koji dvije minute kasnije postiže i drugi pogodak za svoju selekciju.

Reprezentacija BiH u 62. minuti uspjela je smanjiti zaostatak golom Denisa Dizdarevića sa 11 metara, ali je pobjedu Makedonaca potvrdio Dashmir Elezi u 84. minuti.

BiH je do kraja imala priliku da postigne još jedan pogodak, nakon što je dosuđen novi penal. Ovoga puta udarac Alema Japaura odbranio je golman Stefan Tasev.

Iste selekcije će u Ljubuškom odigrati još jedan meč 14. februara u 10:30 sati.