Bosna i Hercegovina     | 30.01.2020. 15:06 |

Skupština SBŽ -a prihvatila Nacrt etičkog kodeksa zastupnika

FENA Marija Augustinovic

TRAVNIK, 30. siječnja (FENA) - Skupština Srednjobosanske županije (SBŽ) prihvatila je Nacrt etičkog kodeksa zastupnika, kojem je bio posvećen najveći dio zasjedanja u četvrtak.

Zastupnik SDA Elvedin Mušanović kazao je da je izrada ovog kodeksa trajala šest mjeseci, dodavši da je taj dokument obaveza koja proizilazi iz Poslovnika i da moraju postojati jasna pravila ponašanja svih izabranih dužnosnika.

-Ne znam da će građani s ovim kodeksom puno dobiti, ali smatram da se pravila ponašanja moraju definirati. Ovaj kodeks ne odudara ni čim od etičkih kodeksa koje imaju druge skupštine - kazao je Mušanović novinarima.

Prijedlog etičkog kodeksa bio je sporan za pojedine zastupnike iz koalicije predvođene HDZ-om BiH, koji su se u početku zalagali za njegovo povlačenje iz dnevnog reda, da bi u konačnici on bio razmatran u formi nacrta.

Obraćajući se za skupštinskom govornicom, zastupnik Anto Lozančić (HSS Stjepana Radića) kazao je da kodeks nepotreban, jer on, među ostalim, sputava zastupnike i unosi bespotrebne zabrane.

- Što se tiče ovog etičkog kodeksa, mnoge stvari tu ne pripadaju. Zastupnicima se zabranjuje čak i mimika, pa nismo djeca u osnovnoj ili srednjoj školi. Svi smo ozbiljni ljudi koji se znaju ponašati - naglasio je on.

Tijekom rasprave, moglo se čuti i da kodeks, uz pravila o predstavljanju Skupštine u javnosti, predviđa i pristojno odijevanje zastupnika.

Pojedini zastupnici su, također, spomenuli da bi se kodeks trebao odnositi, ne samo na zastupnike, nego i na goste na sjednicama Skupštine SBŽ-a.

(FENA) M. K.

Vezane vijesti

Srbija: Oporba traži parlamentarno povjerenstvo za kontrolu predstojećih izbora

Šapić: Ako ne bude većine, izbori za beogradsku Skupštinu krajem svibnja

Srbija: Oporba tvrdi da SNS nema većinu u Skupštini, Beograd na rubu novih izbora

Promo

Prenesi broj u m:tel i uzmi 100 GB bonusa!

HT Eronet predstavlja nove Samsungove uređaje A serije

Prva panel-diskusija u okviru projekta 'Ne zatvarajmo oči! Zaštitimo djecu na internetu'