Sport     | 29.01.2020. 16:57 |

Željezničar u Međugorju savladao Rudeš

FENA Vanja Tolj

MEĐUGORJE, 29. januara (FENA) - Fudbaleri Željezničara su u okviru pripremne utakmice u Međugorju savladali ekipu Rudeša s 2:1.

Željezničar je zaprijetio već u sedmom minutu meča kada Veselinović šutira i pogađa prečku. Dvije minute poslije Subašić u sjajnoj situaciji, ali golman Rudeša odlično brani. U nastavku akcije Bojo je šutirao pored gola.

Rudeš prijeti u 15. minuti, ali Okechukwu nije bio precizan.

Poluvrijeme je okončano s 0:0.

Željo je poveo u 60. minuti. Mehić je ubacio iz prekida, a Ikić najbolje skočio i glavom pogodio gol Rudeša. Dvije minute poslije, ponovo "plavi" prijete nakon prekida, a udarac Osmanovića brani Banić. U 70. minuti iz slobodnog udarca pokušava Radaš, ali lopta odlazi preko gola predstavnika BiH.

U 79. minuti Rudeš je poravnao preko Jurića. Tri minute poslije golman Rudeša obara Mehića u kaznenom prostoru, a glavni sudija je pokazao na bijelu tačku. Siguran sa 11 metara za 2:1 bio je Srđan Stanić.

Do kraja susreta se rezultat nije mijenjao.

Željezničar se u četvrtak vraća u Sarajevo, a odlazak na dio priprema u Tursku zakazan je za petak.