Sport     | 13.01.2020. 08:14 |

Juventus pobijedio Romu i preuzeo vrh ljestvice

RIM, 13. siječnja (FENA) - Pobjedom na gostovanju kod Rome 2:1 u 19. kolu talijanskog nogometnog prvenstva Juventus je preskočio Inter na vrhu ljestvice Serie A.

Gosti iz Torina utakmicu su riješili praktično na samom startu. U 3. minuti za 1:0 zabio je Merih Demiral, a sedam minuta kasnije Cristiano Ronaldo realizirao je jedanaesterac za 2:0.

Roma je do kraja utakmice uspjela samo smanjiti na 2:1, a strijelac je bio Diego Perotti u 68. minuti, također iz jedanaesterca.

Bh. reprezentativci Miralem Pjanić i Edin Džeko odigrali su po 90 minuta za svoje momčadi.

U ostalim susretima 19. kola igranim u nedjelju domaćini su bili stopostotni. Udinese je svladao Sassuolo 3:0, Sampdoria Bresciu 5:1, Verona Genovu 2:1, Fiorentina SPAL 1:0 te Torino Bolognu 1:0.

Posljednji susret u ponedjeljak igraju Parma i Lecce.

Na ljestvici prvi je Juventus s 48 bodova, Inter je drugi s 46, a Lazio treći s 42 boda.