Sport     | 04.01.2020. 19:59 |

Široki u Sarajevu u derbiju kola pobijedio Spars

SARAJEVO, 4. januara (FENA) - Košarkaši Širokog pobijedili su večeras u Sarajevu ekipu Sparsa sa 77:64, u derbiju 13. kola prvenstva Bosne i Hercegovine.

Gosti iz Širokog Brijega od početka su imali rezultatsku prednost, koja je u trećem periodu iznosila ubjedljivih 15 poena. U posljednju četvrtinu Širokobriježani su ušli sa 13 poena prednosti, ali su domaći za nekoliko minuta serijom koševa uspjeli do dođu na samo dva poena zaostatka.

Ipak, Široki je ponovo preuzeo igru i serijom od 11:0 vratio dvocifrenu prednost te rutinski meč priveo kraju i ostvario 11. pobjedu u sezoni koja mu je donijela lidersku poziciju na tabeli.

Spars je ostao na trećem mjestu s omjerom 10-3.

Najefikasniji u Širokog bio je Filip Kraljević sa double-double učinkom od 18 poena i 10 skokova. Goran Filipović postigao je 14, Mateo Drežnjak 13, a Mateo Čolak 12 poena.

U redovima Sparsa najbolji su bili Adin Vrabac sa 16 te Branislav Đekić i Darrion Strong Moore sa po 10 poena.

U drugom večerašnjem meču Sloboda je u gostima pobijedila Promo Donji Vakuf sa 78:75.

Susreti Vogošća - Bratunac, Kakanj - Zrinjski i Mladost - Čapljina bit će odigrani u nedjelju, dok je utakmica između Leotara i Igokee odgođena.