Sport     | 04.12.2019. 19:29 |

Rukometaši Slobode u osmini finala Kupa BiH

FENA

TUZLA, 4. decembra (FENA) – Rukometaši tuzlanske Slobode plasirali su se u osminu finala Kupa BiH, nakon što su večeras u susretu drugog pretkola ovog takmičenja pobijedili ekipu Bosne Vispak iz Visokog rezultatom 37:33 (18:15).

Gotovo cijelo prvo poluvrijeme igralo se gol za gol, tek u posljednjih pet minuta Sloboda je otišla na tri gola prednosti i prvi dio susreta okončala s 18:15.

Slična slika bila je u drugom poluvremenu, s tim što su Tuzlaci stalno vodili od dva do tri gola razlike. Kada je u 54. minuti Jovan Talevski pogodio za + 4, a nakon toga odlični Arnad Hamzić s dva gola donio osjetniju prednost domaćem sastavu (37:31), bilo je jasno ko će slaviti.

Visočani su do kraja uspjeli tek ublažiti poraz, dok je domaći sastav sačuvao nepobjedivost Mejdana u ovoj sezoni, uz maksimalan učinak.

Za Slobodu su po 9 golova posigli Arnad Hamzić i Davor Kadić, dok je Emir Suhonjić postigao gol manje.

U ekipi Bosne Vispak Almir Osmanhodžić je postigao 10, a Emir Omanović 9 golova.