Sport     | 29.11.2019. 21:26 |

Košarkašice Brčanke slavile protiv Jedinstva Dženexa

FENA

TUZLA, 29. novembra (FENA) - U prvom susretu 6. kola prvenstva BiH za košarkašice, večeras je u dvorani Mejdan u Tuzli ekipa Jedinstva Dženex poražena od Brčanke rezultatom 73:77 (25:20, 13:23, 18:7, 17:27).

Tuzlanke su u 12. minuti vodile 30:20, ali je prvi dio utakmice ipak završio u korist gošći – 38:43.

U trećoj četvrtini Tuzlanke su preokrenule rezultat u svoju korist i u 32. minuti povele su 59:50. Ipak, zahvaljujući boljem skoku (64 spram 50 Jedinstva Dženex), a slaboj realizaciji domaćeg tima (šut 30 posto), igračice Brčanke su u 37. minuti stekle nedostižnu prednost - 62:69.

Iako je Žaklina Milošević 11 sekundi prije kraja poentirala za 73:75, Mikaela Stenton je pet sekundi kasnije pogodila oba slobodna bacanja i osigurala trijumf Brčanke, kojoj je ovo treća pobjeda u prvenstvu, a Jedinstvu Dženex četvrti poraz.

U ekipi Jedinstva Dženex Žaklina Milošević je ubacila 20 poena (9 skokova, 7 asista), Naida Ruščuklić 18 (11 skokova), Elma Feukić 14, a Maida Nurkić 13 poena (14 skokova).

U ekipi Brčanke Mikaela Stanton postigla je 19 poena (9 skokova), dok su po 16 ubacile Amela Kurtalić (9 skokova) i Mirela Halilović (10 skokova).

(FENA) M. L.

Košarkašice Orlova bez poraza u regularnom dijelu, ligu napušta i tuzlansko Jedinstvo