Sport     | 25.11.2019. 09:18 |

ABA liga - Zadar uvjerljiv protiv Cedevita Olimpije

FENA Agencije

ZADAR, 25. studenoga (FENA) - U susretu osmog kola košarkaške ABA lige Zadar je u nedjelju deklasirao Cedevitu Olimpiju sa 101-63 upisavši prvu pobjedu ove sezone u regionalnoj ligi.

Ljubljančani su u dvoranu Krešimir Ćosić došli kao izraziti favoriti, sa učinkom 6-1, dok je Zadar imao sedam poraza.

Međutim, Zadar je već nakon prve četvrtine imao 10 koševa prednosti (21-11), a na poluvremenu +19 (45-26). Domaćin je dobio i preostale dvije četvrtine (27-15, 29-22) za nevjerojatnih + 38.

Zadar su do velike pobjede predvodili Ive Ivanov sa 22 koševa, šest skokova i četiri asistencije, Dominic Gilbert sa 20, te Bryon Allen sa 18 koševa. Kod Cedevita Olimpije najefikasniji su bili Marko Simonović, Ryan Boatright i Codi Miller-McIntyre sa po 11 koševa, prenosi Hina.

Na ljestvici vodi Budućnost sa skorom 7-1.