Sport     | 06.11.2019. 21:21 |

Rukometašice Krivaje u zaostaloj utakmici pobijedile tuzlansko Jedinstvo

FENA

TUZLA, 6. novembra (FENA) – U zaostaloj utakmici 5. kola Premijer lige BiH za rukometašice, u dvorani Mejdan u Tuzli večeras je ekipa Krivaje iz Zavidovića pobijedila domaće Jedinstvo rezultatom 39:25 (19:9).

Razlika u kvaliteti i iskustvu vrlo brzo je došla do izražaja. Gošće su povele 7:0, a „dječiji vrtić“ Tuzlanki prvi gol je postigao  u 12. minuti preko Merise Saletović. Na poluvremenu su gošće stekle veliku prednost od 10 golova.

U nastavku su domaće igračice u 37. minuti uspjele smanjiti prednost na osam golova, ali što se utakmica bližila kraju igračice iz Zavidovića povećavale su prednost, tako da su na kraju ostvarile pobjedu s 14 golova razlike.

U sastavu Jedinstva Damljana Bošnjak postigla je osam, a Ajna Mačak i Monika Tadić po četiri gola.

U ekipi Krivaje po šest golova postigle su Adelisa Dautović i Amna Mehinagić, dok je Ivana Sikimić upisala pet pogodaka.

Ovom pobjedom Krivaja je izbila na 5. mjesto prvenstvene tabele sa 12 bodova, dok je Jedinstvo posljednje bez bodova.