Sport     | 02.11.2019. 18:52 |

Tri gola Ahmetovića za pobjedu Sarajeva nad Širokim Brijegom

SARAJEVO, 2. novembra (FENA) - Fudbaleri Sarajeva pobijedili su večeras na Koševu ekipu Širokog Brijega s 3:0, u derbi susretu 15. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Domaći su poveli u 12. minuti. Hebibović je sa strane ubacio loptu u šesnaesterac gostiju iz Širokog Brijega, a siguran realizator bio je Mersudin Ahmetović.

Isti igrač je u 26. minuti povisio na 2:0, a ovaj put u ulozi asistenta bio je Đokanović.

U 63. minuti Ahmetović postiže i treći pogodak i postavlja konačan rezultat utakmice.

Sarajevo je došlo do devete pobjede u sezoni kojom se izdvojilo na čelu tabele sa 31 bodom, četiri više od drugoplasiranog Tuzla Cityja i pet više od Željezničara koji ima utakmicu manje.