Sport     | 25.10.2019. 09:29 |

Kickboxing SP - Emkić i Baltić večeras se bore za zlatne medalje

FENA Vanja Tolj

SARAJEVO, 25. oktobra (FENA) - Kickboxing reprezentativci BiH Igor Emkić i Selma Baltić večeras će se boriti za zlatne medalje na Svjetskom prvenstvu asocijacije WAKO koje se održava u Sarajevu.

U konkurenciji -60 kg Baltić će pokušati osvojiti titulu prvakinje svijeta u meču protiv Turkinje Cigdem Kirvac. Taj meč počinje oko 21.00 sat.

Odmah nakon meča bh. reprezentativke u ring će ući Emkić, kojeg također očekuje duel za zlatnu medalju protiv Španca Mohammeda Hamdi Hajjija.

Jučer je Matija Paridžik osvojila bronzanu medalju, Nikola Drobnjak je izgubio meč za bronzanu medalju od Rusa Ruslana Bikmenova, a bronzu je izgubio i Edin Sinanović, od kojeg je bio bolji Ukrajinac Sviatoslav Hasiuk.

(FENA) D. V.

Bh. kickboxeri naredne sedmice na SP-u u Portugalu

Hadžifejzović: Očekujemo medalje od naših reprezentativaca sa Evropskog prvenstva u Istanbulu

Kickboxing - Takmičari BiH osvojili 30 zlatnih medalja na Evropskom kupu na Ilidži