Sport     | 19.10.2019. 17:02 |

PL BiH - Velež savladao Zrinjski, Radnik bolji od Tuzla Cityja

FENA Vanja Tolj

SARAJEVO, 19. oktobra (FENA) - Fudbaleri Veleža pobijedili su Zrinjski u jednom od najznimljivijih duela 13. kola Premijer lige BiH.

Velež je na svom terenu savladao gradskog rivala s 1:0, a jedini pogodak na tom meču postigao je Zvonić u 86. minutu.

Iznenađenje je priredila i ekipa bijeljinskog Radnika, koja je s 3:0 u gostima savladala drugoplasiranu ekipu Tuzla Cityja s 2:0. Golove za goste postigli su Peco u 76., Karić iz penala u 82. minutu, te Posinković u sudijskoj nadoknadi.

Gostujuću pobjedu upisala je i ekipa Borca, koja je bila bolja od Zvijezde 09 s 2:0. Golove za Banjalučane postigli su Crnov u 35. i Vranješ iz penala u 62. minutu.

Večeras od 18.00 sati na Grbavici igraju Željezničar i Mladost, dok se u posljednjem susretu 13. kola u nedjelju od 17 sati sastaju Široki Brijeg i Sloboda.