Sport     | 10.10.2019. 21:10 |

TP Šangaj: Goffin namučio Federera

FENA Agencije

ŠANGAJ, 10. listopada (FENA) - Najbolji belgijski tenisač David Goffin propustio je servis za prvi set i pet set-lopti u porazu od Švicarca Rogera Federera, koji je pobjedom 7-6 (7), 6-4 izborio mjesto u četvrtfinalu ATP turnira Masters 1000 serije u Šangaju.

Goffin je kod 6-5 servirao za prvi set i u 12. gemu propustio tri set-lopte. Belgijac je vodio 5-2 i imao još dvije set-lopte u 'tie-breaku' (6-5, 7-6), prije nego što je drugi nositelj nizom od tri poena osvojio prvu dionicu meča. 'Breakom' za 4-3 u drugom setu Federer je stvorio ključnu prednost, prenosi Hina.

Švicarca u četvrtfinalu čeka Nijemac Alexander Zverev, koji je vodio 6-0, 5-2 protiv Rusa Andreja Rubljova, ali je drugi set osvojio tek u 'tie-breaku'.

Najbolji tenisač svijeta Novak Đoković je bez poteškoća svladao Amerikanca Johna Isnera sa 7-5, 6-3, a u borbi za polufinale čeka ga Grk Stefanos Tsitsipas koji je tek u 'tie-breaku' trećeg seta slomio otpor Poljaka Huberta Hurkacza.

Rus Danil Medvjedev je do 56. pobjede u sezoni (56-17), a 18. u posljednjih 19 mečeva, stigao svladavši Vaseka Pospisila sa 7-6 (7), 7-5, iako je Kanađanin vodio 5-2 u prvom setu, imao 4-1 u 'tie-breaku' i propustio dvije set-lopte (6-5, 7-6). Medvjedev će u četvrtfinalu igrati protiv Talijana Fabija Fogninija koji je sa 6-3, 7-5 svladao Rusa Karena Hačanova.

Talijani će imati i drugog predstavnika u četvrtfinalu, jer je Matteo Berrettini sa 7-6 (5), 6-4 bio bolji od Španjolca Roberta Bautiste Aguta. Berrettini će u svom prvom četvrtfinalu na Mastersima igrati protiv Austrijanca Dominica Thiema koji je sa 6-3, 6-4 nadigrao Gruzijca Nikoloza Basilašvilija.

Berrettini i Fognini su ovim pobjedama popravili svoje izglede za plasman na ATP Finale u Londonu, gdje su svoje mjesto osigurali Nadal, Đoković, Federer, Medvjedev i Thiem, Tsitsipas (3550 bodova) je vrlo blizu tom cilju, a velika je 'gužva' za posljednje dvije pozicije. U ovom trenutku, s već uračunatim bodovima koje su do sada osvojili u Šangaju, drže ih Bautista Agut (2485) i Zverev (2435), a najbliži pratitelji su Berrettini (2365), Goffin (2325) i Fognini (2235).