Sport     | 25.09.2019. 17:56 |

Nogometaši Zrinjskog odnijeli bodove s Tušnja

FENA

TUZLA, 25. septembra (FENA) – Nogometaši mostarskog Zrinjskog još jednom su dokazali da su „noćna mora“ igrača Slobode.

U susretu 10. kola Premijer lige Tuzlaci su protiv „plemića“ doživjeli težak poraz rezultatom 0:3 (0:1).

U utakmici u kojoj su obje ekipe imale više prilika za gol, bolju relizaciju pokazali su Mostarci.

U 42. minuti domaći igrač Yoann Martelat skrivio je „penal“ koji je u gol pretvorio Edin Rustemović.

Drugi gol gosti su postigli u 50. minuti, nakon nabačaja s lijeve strane, kada je najviši u skoku bio Renato Gojković, bivši igrač Slobode, poslavši loptu glavom u mrežu.

Sve je riješeno u 65. minuti, kada je na dodavanje lopte s polovice Zrinjskog Ivan Čurjurić ostavio iza sebe dva domaća igrača, a zatim je poslao loptu pokraj istrčalog golmana Slobode, Nikole Lakića.

Tuzlaci ni sa 11 metara nisu postigli počasni gol. Naime, u 73. minuti Rustemović je oborio Samira Bekrića i dosuđen je drugi „penal“ na utakmici. Šut Omara Pršeša golman Ivan Brkić je odbranio odbivši loptu ponovo pred Pršeša, ali je on ni sa par metara nije uspio poslati u mrežu.

Pobjeda Mostaraca potpuno je zaslužena, a na igri Slobode osjetila su se sva negativna dešavanja koja već dugo traju u klubu.