Sport     | 14.09.2019. 17:03 |

Košarkaši Srbije osvojili peto mjesto na SP u Kini

FENA Internet

PEKING, 14. septembra (FENA) - Košarkaška reprezentacija Srbije osvojila je peto mjesto  na Svjetskom prvenstvu u Kini. U utakmici za plasman Srbija je u Pekingu pobijedila Češku sa 90:81.

Srbiju su do pobjede predvodili Bogdan Bogdanović sa 31 i Nikola Milutinov sa 16 poena, kod su kod Čeha najefikasniji bili Patrik Auda sa 16 i Martin Peterka sa 14 poena.

Reprezentaciji Srbije to je najslabiji plasman na zadnjih petih velikih takmičenja. Na ovogodišnjem SP u drugoj fazi takmičenja poraženi su od Španije sa 81:69, a u četvrtfinalu od Argentine 97:87.

Prije ovog susreta košarkaši SAD-a u utakmici za sedmo mjesto savladali su Poljsku sa 87:74.

Prvenstvo se završava u nedjelju. Za treće mjesto će igrati Francuska i Australija (od 10 sati), dok se u finalu od 14 sati sastaju Španija i Argentina.