Sport     | 08.09.2019. 08:41 |

Andreescu pobjednica US Opena

FENA Internet

NEW YORK, 8. septembra (FENA) - Devetnaestogodišnja Kanađanka Bianca Andreescu pobjednica je posljednjeg teniskog Grand slam turnira sezone, US Opena u New Yorku.

U finalu Otvorenog prvenstva SAD-a bez izgubljenog seta pobijedila je 38-godišnju Amerikanku Serenu Williams sa 6:3, 7:5 i prvi put osvojila Grand slam titulu.

Dvoboj je trajao sat i 41 minutu, a mlada Kanađanka rumunskih korijena u potpunosti je nadigrala favoriziranu Williams, koja j ostala na 23 titule sa grand slam turnira. Posljednji grand slam naslov Williams je osvojila u januaru 2017. u Australiji. Nakon poroda vratila se na teren iste godine u septembru i od tada igrala četiri grand slam finala. Lani je u Wimbledonu poražena od Njemice Angeligue Kerber, a ove godine od Rumunke Simone Halep. U prošlogodipšnjem finalu US Opena pobijedila je Japanka Naomi Osaka.

Ivanišević više nije trener Novaka Đokovića

Džumhur poražen na startu kvalifikacija za Masters u Miamiju, Fatić neuspješan u Zadru