Sport     | 04.09.2019. 15:39 |

Košarkaško SP: Srbija razbila Italiju

FENA Internet

FOSHAN, 4. rujna (FENA) - U susretu skupine D Svjetskog košarkaškog prvenstva Srbija je upisala uvjerljivu pobjedu nad Italijom 92:77.

Talijanski košarkaši uspjeli su držati priključak samo na početku susreta no već je na poluvremenu bilo +8 za Srbiju (50:42).

Sredinom treće četvrtine Italija je uspjela doći na dva poena zaostatka (55:53) no više od toga nisu mogli. Srbija je do kraja te četvrtine pobjegla na +13 (70:57), a ta je razlika u posljednjih deset minuta igre išla i do 20 poena. Utakmica je završila rezultatom 92:77 za momčad Aleksandra Đorđevića.

Bogdan Bogdanović s 31 poenom predvodio je Srbiju do pobjede, dok je kod Italije Danilo Gallinari s 26 poena bio prvi strijelac.

Srbija tako s tri pobjede prolazi u sljedeći krug Svjetskog prvenstva u koji će prenijeti maksimalnih 6 bodova, dok će Italija prenijeti 5.

U drugom krugu Srbija i Italija iz skupine D formirat će novu skupinu s dvije prvoplasirane reprezentacije iz skupine C, a to su Španjolska i Portoriko.