Sport     | 31.08.2019. 13:27 |

BiH osvojila 14 medalja na Evropskom prvenstvu u Mađarskoj (VIDEO)

FENA Hazim Aljović

GYOR, 31. augusta (FENA) - Adna Behrem osvojila je zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu za djecu, kadete i juniore u mađarskom Gyoru, a reprezentacija Bosne i Hercegovine osvojila je ukupno 14 medalja.

Osim zlatne, Kickboxing Savez BiH, kući nosi i pet srebrenih te osam bronzanih medalja.

Posljednjeg dana takmičenja Almin Hodžić izgubio je finalnu borbu od predstavnika Italije, u kategoriji do 67 kilograma. Osim njega srebro su osvojili Zaim Kulanić, Amar Jusupović, Adna Hodžić i Lamija Hamulić.

Huso Turić, Tamara Radovanović, Aleksandar Milošević, Sergej Pudar, Ivan Marković, Ema Hamulić i Dino Ružnić okitili su se bronzanim medaljama.

Na Evropskom prvenstvu koje je završeno danas učestvovalo je 39 država, sa 1.991 takmičarom i takmičarkom u 255 težinskih kategorija.