Sport     | 21.07.2019. 21:14 |

Nogometaši Sarajeva u derbiju 1. kola bolji od Zrinjskog

FENA Hasan Selhanović

SARAJEVO, 21. jula (FENA) - Nogometaši Sarajeva pobijedili su Zrinjski sa 1:0 (0:0) u derbi susretu 1. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Aktualni prvak do prvih bodova u novoj sezoni stigao je pogotkom Benjamina Tatara u 47. minuti.

Prvih  45 minuta završeno je bez golova, a  oba tima propustila su po  jednu dobru priliku da povedu.

Domaći tim je najbolji priliku imao u 10. minuti. Milanović je nakon sjajnog prodora ubacio loptu pred gol ali njegov centaršut nije uspo stići Ahmetović. Lopta je zatim došla do  Šišića koji je iskosa snažno šutiro i pogodio  prečku, a odbijenu loptu Ttarar nije uspio poslati u mrežu Zrinjskog.

Samo nekoliko  minuta kasnije  Govedarica izašao sam pred golmana Sarajeva Kovačevića koji je sjajnom intervencijom uspio da sačuva mrežu domaćeg tima.

Drugo poluvrijeme  aktualni prvak otvorio je znatno boljom igrom, a već u 2. minuti nastavka  Benjamin Tatar je preciznim udarcem  doveo "Bordo" tim u vodstvo, a taj pogodak je odlučio pobjednika derbija.

U nastavku susreta "Plemići" su u nekoliko  navrata ozbiljnije zaprijetli,  ali je rezultat do kraja ostao nepromijenjen.

Nogometaši Sarajeva u 2. kolu 28. jula gostuju u Zenici protiv Čelika, dok Zrinjski u gradskom derbiju dočekuje Velež.