Sport     | 10.07.2019. 10:39 |

Košarkašice BiH danas protiv Španije za plasman u četvrtfinale

FENA Haris Dedović

SARAJEVO, 10. jula (FENA) - Nakon jednodnevne pauze danas se nastavlja Evropsko prvenstvo za košarkašice do 18 godina, koje se održava u Sarajevu.

Grupna faza završena je odigravanjem utakmica trećeg kola, a sve ekipe takmičenje nastavljaju susretima osmine finala.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine grupnu fazu završila je na trećem mjestu u grupi D s jednom pobjedom i dva poraza. U prvom meču poražena je od Latvije koja je osvojila prvo mjesto s maksimalnim učinkom. Izabranice selektora Slaviše Ožegovića potom su u drugom kolu pobijedile selekciju Litvanije, a u posljednjem kolu su u dramatičnom finišu nakon produžetka poražene od Poljske, iako su u trećem periodu imale 18 poena prednosti.

U nastavku takmičenja mlade bh. košarkašice sastat će se sa selekcijom Španije, koja je u C-grupi zauzela drugo mjesto sa dvije pobjede i porazom. Španjolke su favorit, ali su košarkašice BiH u dosadašnjem dijelu takmičenja pokazale da se mogu nositi i s kvalitetnijim ekipama.

Susret je na rasporedu u 18 sati i 30 minuta u dvorani D1 Centra Skenderija.

Pobjednik će se plasirati u četvrtfinale gdje će se sastati s boljom ekipom iz duela Italije i Bjelorusije, dok će poražena ekipa igrati za plasman od devetog do 16. mjesta.