Sport     | 22.06.2019. 20:10 |

Nogometašice Njemačke prve četvrtfinalistkinje SP-a

FENA Internet

GRANOBLE, 22. juna (FENA) - Ženska nogometna reprezentacija Njemačke prva je izborila nastup u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva u Francuskoj,  nakon što je u Grenoblu u osmini finala pobijedila Nigeriju s 3:0 (2:0).

Dvostruke svjetske prvakinje (2003, 2007) povele su u 20. minuti golom Alexandre Popp, prednost je iz penala povećala Sara Däbritz u 27. minuti, a konačni rezultat 3:0  postavila je Lea Schüller u  82. minuti.

Od 21.00 sat večeras se u Nici igra još jedan susret osmine finala u kojem se sastaju Norveška i Australija.

U nedjelju su na programu susreti Engleska - Kamerun i Francuska - Brazil, u ponedjeljak se sastaju Španija - SAD i Švedska - Kanada, a posljednjim susretima osmine finala u utorak će igrati Italija - Kina i Holandija - Japan.

Četvrtfinalni dueli igrat će se četvrtak i petak (27. i 28. juna), polufinale 2. i 3. jula, utakmica za treće mjesto je 6. jula u Nici, dok je finale na programu  7. jula u Lyonu.