Sport     | 22.06.2019. 18:51 |

F1: Hamilton kreće prvi na VN Francuske

PARIZ, 22. juna (FENA) - Britanac Lewis Hamilton (Mercedes) bio je najbrži u kvalifikacijama VN Francuske, osme utrke Formule 1 koja se vozi na stazi Le Castellet, javlja Hina.

Svjetski prvak je ostvario najbrže vrijeme na stazi Paul Ricard za svoj 86. "pole position" u karijeri, a odmah do njega je bio njegov momčadski kolega Finac Valtteri Bottas. Ovo je čak šesti put u prvih osam utrka da su Mercedesi zauzeli prva dva mjesta na kvalifikacijama. Dominacija Mercedesa je zasad bez presedana, jer su njegovi vozači osvojili svih sedam dosadašnjih utrka, Hamilton čak pet, a Bottasu je pripao Melbourne i Baku.

Na trećoj i četvrtoj poziciji su Ferrari Monežanina Charlesa Leclerca i Red Bull-Honda Nizozemca Maxa Verstappena.

U ukupnom poretku Hamilton ima 29 bodova više od Bottasa i čak 62 od Nijemca Vettela, koji je danas bio tek sedmi.

Utrka za VN Francuske vozi se u nedjelju u 15 sati.

1. Lewis Hamilton (VBR/Mercedes) 1:28.319
2. Valtteri Bottas (FIN/Mercedes) 1:28.605
3. Charles Leclerc (MON/Ferrari) 1:28.965
4. Max Verstappen (NIZ/Red Bull-Honda) 1:29.409
5. Lando Norris (VBR/McLaren-Renault) 1:29.418
6. Carlos Sainz Jr (ŠPA/McLaren-Renault) 1:29.522
7. Sebastian Vettel (NJEM/Ferrari) 1:29.799
8. Daniel Ricciardo (AUS/Renault) 1:29.918