Sport     | 03.06.2019. 09:42 |

Košarkaši Golden Statea došli do poravnanja protiv Toronta u finalu NBA lige

FENA Vanja Tolj

TORONTO, 3. juna (FENA) - Košarkaši Golden State Warriorsa došli su do izjednačenja u finalnoj seriji sjevernoameričke NBA lige protiv Toronto Raptorsa.

U drugom gostujućem meču odigranom u Torontu branioci naslova prvaka su slavili sa 109:104 te izjednačili finale na 1:1 u pobjedama.

Warriorse su do pobjede predvodili Klay Thompson s 25 i Steph Curry s 23 poena, dok se u timu Toronta istaknuo Kawhi Leonard s 34 poena i 14 skokova.

Iako je Toronto do kraja poluvremena imao pet poena prednosti, Golden State je u potpunosti preokrenuo meč u trećoj četvrtini koju je dobio s 34:21.

Toronto je do kraja utakmice imao priliku da dođe do poravnanja, a eventualno i do pobjede, ali trojka Andrea Iguodale nekoliko sekundi prije kraja meča stavila je tačku na pitanje pobjednika u ovom duelu.

Naredne dvije utakmice će biti odigrane na domaćem terenu Warriorsa u "Oracle" areni.