Sport     | 24.04.2019. 20:45 |

Bez golova nakon prvih 45 minuta derbija na Grbavici

SARAJEVO, 24. aprila (FENA) - Prvih 45 minuta utakmice 28. kola nogometne Premijer lige Bosne i Hercegovine između Željezničara i Širokog Brijega na Grbavici završeno je rezultatom 0:0.

Prvo poluvrijeme proteklo je u terenskoj inicijativi Željezničara, ali bez mnogo prilika. Prvi put domaći su zaprijetili u 5. minuti preko Mujezinovića, koji je nakon centaršuta Zajmovića šutirao glavom pored gola. U 16. minuti Veselinović je ubaci iz slobodng udarca sa desne strane, u šesnaestercu je najviše skočio Krpić ali je pucao direktno u dobro postavljenog golmana Bilobrka.

Prvu šansu Široki je imao u 26. minuti preko Babića, koji je šutirao sa 20 metara, oštro ali preko gola.

Najbolju priliku Željezničar je imao u 38. minuti. Sipović je izbjegao ofsajd zamku igrača gostujućeg tima i glavom zahvatio dubinsku loptu, ali je šutirao tik pored stative.