Sport     | 18.03.2019. 13:28 |

Vaterepolo - Liga KS: Pobjede mlađih juniora Torpeda i Mladosti

SARAJEVO, 18. marta (FENA) - U susretima 3. kola  Lige Kantona Sarajevo u vaterpolu, odigranog prošlog vikenda na Olimpijskom bazenu Otoka, pobjede se zabilježili mlađi juniori Torpeda i Mladosti.

U prvom susretu ekipa Torpeda pobijedila je Dabar sa 7:5 (2:2, 3:0, 1:1, 2:1). Mladi vaterpolisti Torpeda  uspjeli su u drugoj četvrtini susreta ostvariti rezultatsku prednost, koju su uspjeli sačuvati do kraja. Igrač utakmice bio je član Torpeda Benjamin Komšić sa četiri pogotka.

Drugi susret odigran je između Invictuma i Mladosti. Igrači Mladosti bili su bolji u prve tri četvrtine, kada su ostvarili prednost, koju su sačuvali do kraja. Rezultat na kraju utakmice bio je 8:6 za Mladost, a po četvrtinama 3:0, 1:1, 3:1, 1:4). Najbolji pojedinac susreta bio je Tarik Mahalija (Mladost) sa šest postignutih pogodaka.

Takmičenje se nastavlja u subotu, 23. marta, saopćeno je iz  Olimpijski bazen Otoka.