Sport     | 12.03.2019. 23:04 |

Hat-trick Ronalda za plasman Juventusa u četvrtfinale, Manchester City ubjedljiv

SARAJEVO, 12. marta (FENA) - Nogometaši Juventusa i Manchester Cityja plasirali su se u četvrtfinale Lige prvaka.

Juventus je uspio nadoknaditi zaostatak od dva gola iz prvog meča u Madridu, savladavši u revanšu u Torinu ekipu Atletico Madrida sa 3:0. Italijanski klub dominirao je tokom cijele utakmice, dok gosti za 90 minuta nisu pokazali gotovo ništa.

Strijelac sva tri gola bio je Cristiano Ronaldo, koji je četvrti put u karijeri postigao hat-trick protiv madridskog kluba, a treći put protiv golmana ovog kluba Jana Oblaka. Portugalac je u 27. minuti pogodio za vodstvo od 1:0, a u 48. minuti je udvostručio vodstvo Juventusa kojim je italijanski klub izjednačio rezultat iz prvog duela. Konačnih 3:0 Ronaldo je postavio u 86. minuti iz penala.

Bosanskohercegovački reprezentativac Miralem Pjanić odigrao je svih 90 minuta za Juventus.

Plasman u četvrtfinale izborio je i Manchester City, koji je s ubjedljivih 7:0 pobijedio Schalke 04. Golove su postigli Sergio Aguero (35., 38.), Leroy Sane (42.), Raheem Sterling (56.), Bernardo Silva (71.), Phil Foden (78.) i  Gabriel Jesus (84.). Engleski tim slavio je također i u prvom meču u Gelsenkirchenu sa 3:2.

Plasman u četvrtfinale ranije su izborili Tottenham, Ajax, Porto i Manchester United, a posljednja dva učesnika četvrtfinala bit će poznata u srijedu nakon susreta Barcelona - Lyon (prvi meč 0:0) i Bayern München - Liverpool (0:0).