Sport     | 11.03.2019. 09:27 |

NBA - Booker donio Phoenixu pobjedu protiv Golden Statea

FENA Vanja Tolj

OAKLAND, 11. marta (FENA) - Proteklu večer u okviru košarkaške NBA lige obilježila je pobjeda Phoenix Sunsa na gostovanju protiv aktuelnih prvaka Golden State Warriorsa sa 115:111.

Pobjedu Sunsima donio je Devin Booker, koji je u odlučujućim minutama posljednje četvrtine utakmice postigao 13 uzastopnih poena. Booker je postigao 37 poena, osam skokova i 11 asistencija.

Warriorse je predvodio Klay Thompson s 28 poena, a Kevin Durant je dodao 25.

U derbiju Teksasa Houston Rocketsi su savladali Dallas Maverickse s 94:93.

Najefikasniji igrač Rocketsa bio je Eric Gordon s 26 poena, a James Harden je završio meč sa "samo" 20 poena, što je daleko ispod njegovog ovosezonskog prosjeka. Clint Capela je dodao 17 poena i 12 skokova.

U timu Dallasa istaknuo se Slovenac Luka Dončić s 19 poena, 15 skokova i devet asistencija.

San Antonio Spursi su savladali ovosezosnku najbolju ekipu - Milwaukee Buckse sa 121:114, a istaknuo se dvojac Spursa DeMar DeRozan - LaMarcus Aldrige koji je kombinovano postigao 57 poena.

Aldrige je postigao 29 poena i 15 skokova, a DeRozan je ubacio 28 poena.

Giannis Antetokounmpo je predvodio Buckse s 27 poena, 13 skokova i šest asistencija.