Sport     | 23.02.2019. 16:38 |

Premijer liga BiH - Odigrane prve tri utakmice 20. kola

FENA Vanja Tolj

TUZLA, 23. februara (FENA) - Fudbaleri Sarajeva u gostima su savladali ekipu Tuzla Cityja s 3:0, u utakmici 20. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Izabranici Husrefa Musemića započeli su proljetni dio sezone uvjerljivom pobjedom i na taj način pokazali da su i dalje prvi favorit za osvajanje titule prvaka.

Golove za Sarajevo u ovom meču postigli su Krste Velkoski (6.), Miloš Stanojević (34.) i Mersudin Ahmetović (76.).

Krupa i Zvijezda 09 su podijelili bodove rezultatom 1:1. Prvi gol već u 6. minutu postigao je fudbaler domaćih Nikola Mandić, a izjednačenje Zvijezdi 09 u 37. minutu donio je Ermin Huseinbašić.

U Doboju kod Kaknja Mladost je s 1:0 savladala Gošk iz Gabele, a jedini pogodak na tom meču u 5. minutu postigao je povratnik u redove Mladosti Filip Arežina.

Od 17.30 sati na stadionu "Bilino polje" u Zenici sastaju se Čelik i Sloboda. Sutra igraju Radnik i Željezničar, te Široki i Zrinjski.