Sport     | 14.02.2019. 20:59 |

Pobjeda Seville u Rimu, poraz Arsenala u Borisovu

SARAJEVO, 14. februara (FENA) - Nogometaši Seville pobijedili su večeras u Rimu ekipu Lazia s 1:0 u jednom od derbi susreta šesanestine finala UEFA Evropa lige.

Strijelac jedinog gola bio je Ben Yedder u 22. minuti.

Bivši bh. reprezentativac i kapiten Lazia Senad Lulić igrao je svih 90 minuta.

Iznenađenje su priredili igrači BATE Borisova koji su na svom terenu pobijedili Arsenal s 1:0, golom Draguna u 45. minuti. Sead Kolašinac igrao je do 74. minute za Arsenal, koji je od 85. minute bio s igračem manje nakon crvenog kartona Lacazetta.

Pobjedu u gostima ostvario je Inter koji je u Beču savladao Rapid s 1:0. Strijelac je bio Martinez u 39. minuti iz penala. Bivši bh. reprezentativac Srđan Graovac igrao je do 64. minute za Rapid.

Najviše golova postignuto je u Rennesu gdje je istoimeni klub odigrao neriješeno 3:3 sa Betisom, dok su Olympiacos i Dinamo Kiev remizirali rezultatom 2:2.

Benfica je u Istanbulu pobijedila Galatasaray sa 2:1, dok je Bayer Leverkusen odigrao 0:0 na gostovanju Krasnodaru. Nije bilo golova ni u Pragu gdje su se sastali Slavia i Genk, dok je u prvom meču šesnaestine finala u utorak Fenerbahce pobijedio Zenit sa 1:0.