Sport     | 01.02.2019. 23:04 |

Bundesliga: Leipzig otvorio 20. kolo pobjedom kod Hannovera

FENA Roland Grabovac

BERLIN, 1. veljače (FENA) – Nogometaši RB Leipziga upisali su visoku pobjedu 3:0 na gostovanju kod Hannovera u prvom susretu 20. kola njemačkog prvenstva.

Marcel Halstenberg doveo je goste u vodstvo iz kaznenog udarca u sudačkoj nadokandi prvog poluvremena, a nastavku je sve nedoumice oko pobjednika s dva gola u 64. i 85. minuti otklonio Willi Orban.

Za Hannover je to bio četvrti uzastopni poraz, a momčad sa sjevera Njemačke je bez pobjede od jedanaestog mjeseca prošle godine i nalazi se na pretposljednjem mjestu Bundeslige s 11 bodova koliko ima i posljednji Nuernberg.

S druge strane, RB Leipzig igra dobro u novoj godini. Nakon što su na startu drugog dijela sezone tijesno poraženi od lidera prvenstva Borussije Dortmund (1:0), upisali su dvije uzastopne gostujuće pobjede uz gol-razliku 7:0 te su četvrti na ljestvici s 37 bodova.

Ispred su samo Borussia Dortmund s 48 bodova, Bayern s 42 i Borussia Moenchengladbach s 39 bodova.