Sport     | 22.01.2019. 20:02 |

Pozanti četvrtfinalisti Nogometnog prvenstva Azije

FENA Internet

ABU DABI, 22. januara (FENA) - Na Azijskom nogometnom prvenstvu u Ujedinjenim Arapskim Emiratima poznati su svi četvrtfinalisti.

Zadnji se među osam najboljih reprezentacija plasirao Katar, koji je u Abu Dabiju u osmini finala pobijedio Irak s 1:0 (0:0).

Jedini pogodak na utakmici postigao je Bassam Alrawi u 62. minuti iz slobodnog udarca.

Katar će u četvrtfinalu igrati protiv Južne Koreje, koja je danas u Dubaju nakon produžetka pobijedila Bahrein s 2:1 (1:0, 1:1).

Južnu Koreju je u vodstvo doveo Hwang Hee-Chan u 43. minuti, a izjednačio je Mohamed Al Rohaimi u 77. minuti. Do kraja službenog dijela rezultat se nije mijenjao, a u produžecima pobjednički gol za Južnu Koreju postigao je Kim Jin-Su u 107. minuti.

U ostala tri polufinalna para sastaju se Kina - Iran, Vietnam - Japan i UAE - Australija.