Sport     | 22.12.2018. 22:35 |

Juventus i dalje dominira Seriom A

TORINO, 22. prosinca (FENA) – U derbiju 17. kola talijanskog nogometnog prvenstva Juventus je na svom stadionu pobijedio Romu 1:0.

Domaći nogometaši dominirali su u prvih 45 minuta utakmice, a gol za vodstvo postigao je glavom Mario Mandžukić u 35. minuti.

U drugom poluvremenu Juventus je prepustio inicijativu Romu, no gosti nisu uspjeli ozbljinije ugroziti vrata domaćih.

Douglas Costa postigao je drugi gol za Juventus u 91. minuti susreta, no nakon pregleda videosnimke gol je poništen zbog faula koji je prethodio pogotku.

Miralem Pjanić je u dresu Juventusa odigrao 70 minuta, dok se napadač Rome Edin Džeko vratio nakon ozljede i odigrao je zadnjih petnaestak minuta.

Nakon 17 odigranih kola Serie A Juventus je prvi na ljestvici s 49 bodova, drugi Napoli ima 41, treći Inter 33, četvrti Lazio 28, a peti Milano 27. Roma je deseta s 24 boda.