Sport     | 22.12.2018. 09:30 |

Dortmund na plus devet

DORTMUND, 22. prosinca (FENA) - U sudaru dvije vodeće momčadi njemačke Bundeslige Borussia iz Dortmunda pobijedila je na svom terenu Borussiju iz Moenchengladbacha rezultatom 2:1.

Jadon Sancho u 42. minuti bio je strijelac prvog pogotka za Dortmund, u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena izjednačio je Christoph Kramer, a u 54. minuti pobjedu domaćima donio je Marco Reus.

Ostali susreti 17. kola Bundeslige, posljednjeg u jesenskom dijelu sezone igraju se u subotu i nedjelju.

Bez obzira na ishode tih utakmica Borussia Dortmund dočekat će novu godinu na vrhu ljestvice. Dortmund ima 42 boda, Moenchengladbach je drugi s 33, koliko ima i treći Bayern, koji u subotu gostuje u Frankfurtu kod Eintrachta.