Sport     | 12.12.2018. 21:11 |

Pobjeda CSKA u Madridu, poraz Rome u Plzenu

FENA Haris Dedović

SARAJEVO, 12. decembra (FENA) - Nogometaši CSKA iz Moskve i Viktorije Plzen ostvarili su pobjede u posljednjem kolu u grupi G Lige prvaka.

Pitanje učesnika osmine finala iz ove grupe riješeno je prije ovog kola te je jedina nepoznanica bilo koja ekipa će zauzeti treće mjesto i takmičenje nastaviti u Ligi Evrope. Viktorija je sa 2:1 pobijedila Romu, za koju nije nastupio Edin Džeko i na taj način zadržala treće mjesto, s istim brojem bodova kao CSKA, ali boljim omjerom u međusobnim susretima. Domaći su poveli u 62. minuti golom Jana Kovarika. Izjednačio je Cengiz Under u 68. minuti, a pobjedu češkom timu donio je Tomas Chory u 72. minuti.

Rimski tim je susret završio s igračem manje, pošto je Luca Pellegrini u 90. minuti dobio crveni karton.

Ekipa CSKA iz Moskve ostvarila je ubjedljivu pobjedu protiv Reala u Madridu rezultatom 3:0. Golove su postigli Fedor Chalov (37.), Georgi Shchennikov (43.) i Arnor Sigurdsson (73.). Uprkos ovoj pobjedi ruski tim završava evropski put.

Real je ranije osigurao prvu poziciju, ispred drugoplasirane Rome i ova dva tima su izborila plasman među 16 najboljih ekipa u sezoni.