Sport     | 21.11.2018. 10:27 |

U petak u Širokom Brijegu doček svjetskog karate prvaka Ivana Kvesića

FENA Ivan Crnjac

ŠIROKI BRIJEG, 21. studenoga (FENA) - U petak, 23. studenoga, Široki Brijeg dočekat će Ivana Kvesića, svjetskog prvaka u karateu, koji je zlato osvojio proteklog tjedna u Madridu nastupajući za hrvatsku karate reprezentaciju.

Organizatori dočeka su Grad Široki Brijeg, Sportski savez Širokog Brijega i Karate kluba Široki Brijeg.

Kako je rečeno Feni iz organizacijskog odbora, Kvesić će u 17 sati biti dočekan u središtu Širokog Brijega, na Trgu širokobrijeških žrtava, gdje će ga pozdraviti građani i predstavnici lokalnih vlasti, a pripremljen je i glazbeni program.

22-godišnji Ivan Kvesić nastupio je u poluteškoj kategoriji na Svjetskom karate prvenstvu. Na putu do finala pobijedio je Rumunja Christiana Mariana Michalachea 4-0, Dionicija Gustava iz Dominikanske Republike 8-1, Bjelorusa Antona Isakaua 4-3, Danca Michela Corbalana 5-0, a u polufinalu je bio bolji od Turčina Ugura Aktasa 2-1.

U finalu mu je protivnik trebao biti Velaerij Čobotar, no Ukrajinac je zbog ozljede predao taj meč.

(FENA) R. G.

Članovi udruge „Korektiv“ uređuju bunker s pogledom na Široki Brijeg

Usvojen rebalans proračuna Grada Širokog Brijega

Bh. karatašice osvojile treće mjesto na Prvenstvu Evrope u tradicionalnom karateu