Sport     | 19.11.2018. 10:10 |

Malonogometna reprezentacija BiH osvojila 7 mjesto na SP-u u Meksiku

SARAJEVO, 19. novembra (FENA) - Malonogometna reprezentacija beskućnika BiH osvojila je 7. mjesto na 16. Svjetskom prvenstvu (Homeless World Cup) u Meksiku.

Treću godinu zaredom u četvrtfinalu svjetskog prvenstva BiH nije uspjela savladati selekciju Čilea, koja je ove godine slavila nakon boljeg izvođenja penala, saopćeno je iz MFS-EMMAUS-a.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine je na kraju zauzela 7. mjesto u konkurenciji od 40 reprezentacija.

Veći rezultat od takmičarskog, što je i krajnji cilj projekta, su pozitivna iskustva i doživljaji koji su igračima promijenili živote i učinili da se osjećaju ponosnim kao reprezentativci i ambasadori svoje zemlje.