Sport     | 17.11.2018. 15:41 |

Dinamo uveličao proslavu 70. rođendana NK Široki Brijeg

FENA Roland Grabovac

ŠIROKI BRIJEG, 17. studenoga (FENA) - U okviru obilježavanja 70. rođendana Nogometnog kluba Široki Brijeg prijateljsku utakmicu na Pecari, koja je završila neodlučenim rezultatom 1:1, odigrali su Široki i Dinamo Zagreb.

U dinamičnom i zanimljivom prvom poluvremenu Dinamo je poveo u 9. minuti preko Luke Menala, a izjednačio je u 16. minuti Luka Begonja.

U drugih 45 minuta tempo je dosta pao, treneri su obavili veliki broj izmjena, a bliži pobjedi bili su gosti koji su pored nekoliko poluprilika pogodili i vratnicu.

Prijateljska utakmica s hrvatskim prvakom ujedno je bila oproštajna za brazilskog napadača Santosa Laga Wagnera koji je odigrao 15 sezona u dresu Širokog. Wagnera je u 386 utakmice zabio ukupno 134 gola, od čega 121 u domaćem prvenstvu i prvi je strijelac Premijer lige BiH svih vremena.

Brazilac je odigrao prvih petnaest minuta utakmice, a ispraćen je velikim pljeskom pet tisuća navijača na Pecari.

(FENA) R. G.

Počinju kvalifikacije za EP za nogometašice, BiH pod vodstvom novog selektora protiv Portugala i S. Irske

Takmičarska komisija NSBiH: Sarajevu oduzeta tri boda, suspendovani Mirvić i Ibričić