Sport     | 27.10.2018. 16:38 |

Pobjede nogometaša Mladosti i Radnika

FENA Haris Dedović

SARAJEVO, 27. oktobra (FENA) - Nogometaši Mladosti i Radnika ostvarili su pobjede u prvim susretima 15. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Mladost je u Doboj Kaknju pobijedial Krupu sa 2:1. Gosti su poveli u 54. minuti golom Slobodana Milanovića. Izjednačio je Gedeon Guzina u 61. minuti, a sedam minuta kasnije Nemanja Anđušić je pogodio za preokret i pobjedu Mladosti.

Istim rezultatom Radnik je u Bijeljini savladao ekipu Širokog Brijega. Kao i u meču u Doboj Kaknju, i u Bijeljini su gosti prvi došli u vodstvo. U 40. minuti Eliomar je pogodio za vodstvo Širokobriježana, a samo minutu kasnije izjednačio je Demir Peco. Pobjedu Mladosti donio je Irfan Hadžić u 65. minuti.

Susret Zrinjski - Čelik počeo je u 16, a gradski derbi Sloboda - Tuzla City u 16.30 sati.

Posljednja dva meča igraju se u nedjelju, a sastaju se: Gošk - Sarajevo (14.30) i Željezničar - Zvijezda 09 (15.30).

(FENA) H. D.

Takmičarska komisija NSBiH: Sarajevu oduzeta tri boda, suspendovani Mirvić i Ibričić