Sport     | 16.10.2018. 21:57 |

Poraz mladih bh. nogometaša u Portugalu

SARAJEVO, 16. oktobra (FENA) - Mlada nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je večeras u Funchalu od Portugala sa 4:2, u posljednjem meču kvalifikacija za evropsko prvenstvo 2019. u Italiji i San Marinu.

Mladi bh. nogometaši, kojima je večeras igrala samo pobjeda za plasman u baraž, kvalifikacije su završili na trećem mjestu u grupi 8. S druge strane, Portugalci su se revanširali izabranicima selektora Vinka Marinovića za poraz u prvom meču ove dvije selekcije, odigranom prije godinu dana u Zenici kada je BiH slavila sa 3:1. Portugal je upisao sedmu pobjedu i vjerovatno će se naći među četiri najbolje drugoplasirane ekipe koje će nastupiti u baražu.

Susret je protekao u dominaciji domaće ekipe, koja je svih 90 minuta igrala potpuno ofanzivno. Nogometaši BiH također su igrali otvoreno, posebno u prvom dijelu kada su napravili nekoliko dobrih prilika.

Domaći su poveli u 20. minuti golom Andrea Horte, a izjednačenje je donio Ermedin Demirović u 44. minuti.

U drugom poluvremenu Portugal je u potpunosti preuzeo igru, a do novog vodstva došao je u 53. minuti golom Joaoa Felixa. Na 3:1 povisio je Diogo Goncalves u 64., dok je pobjedu domaće reprezentacije ovjerio Joao Filipe u posljednjoj minuti.

Konačan rezultat 4:2 postavio je Aldin Turkeš u sudijskoj nadoknadi.

Prvo mjesto u ovoj grupi osvojila je Rumunija, koja je večeras savladala Lihtenštajn sa 4:0. Rumuni su kvalifiakcije završili bez poraza, sa sedam pobjeda i tri remija i izborili su direktan plasman na EP.