Sport     | 16.10.2018. 16:16 |

Pobjeda bh. juniora za kraj kvalifikacija

FENA Vanja Tolj

SARAJEVO, 16. oktobra (FENA) - Juniorska nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine  savladala je s 2:1 selekciju Farskih Ostrva u 3. kolu D-grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

BiH je u ovom meču igrala bez imperativa pobjede, s obzirom da su izabranici Slavena Muse ranije izgubili šanse za plasmanom na evropsko prvenstvo.

Farska Ostrva su povela na domaćem terenu pogotkom Sorensena u 27. minuti, a BiH dolazi do poravnanja deset minuta kasnije golom Ajdina Hasića.

Hasić je postigao i drugi gol za BiH u 43. minutu, kada je bio precizan s bijele tačke.

BiH je kvalifikacije okončala na trećem mjestu.