Sport     | 11.10.2018. 20:23 |

Bez golova nakon prvih 45 minuta meča u Rizeu

SARAJEVO, 11. oktobra (FENA) - Prvo poluvrijeme prijateljske nogometne utakmice reprezentacija Turske i Bosne i Hercegovine u Rizeu završeno je rezultatom 0:0.

Iako nije bilo golova, poluvrijeme je proteklo u otvorenoj igri s nekoliko prilika na obje strane. U prvom dijelu nešto opasniji bili su nogometaši BiH, koji su imali prilike preko Višće, Zakarića i Cimirota, ali bez uspješne realizacije. Turska je također propustila nekoliko dobrih prilika, posebno u drugom dijelu poluvremena te se na odmor otišlo pri rezultatu 0:0.

Reprezentacija BiH ovaj meč počela je u sastavu: Šehić, Todorović, Nastić, Vranješ, Zukanović, Cimirot, Pjanić, Zakarić, Višća, Krunić, Džeko.

U ovoj utakmici dozvoljeno je šest izmjena, a selektor reprezentacije BiH Robert Prosinečki najavio je da će svih šest iskoristiti kako bi što više igrača dobilo priliku za igru.

Utakmica će selektoru poslužiti kao provjera uoči utakmice Lige nacija protiv Sjeverne Irske, koja je na rasporedu u ponedjeljak u Sarajevu.