Sport     | 03.10.2018. 23:09 |

Liga prvaka - Gostujuće pobjede Barcelone i Intera

FENA Haris Dedović

SARAJEVO, 3. oktobra (FENA) - Nogometaši Barcelone i Intera ostvarili su gostujuće pobjede u drugom kolu B-grupe Lige prvaka.

Barcelona je u Londonu savladala Tottenham sa 4:2. Dva puta se u listu strijelaca upisao Lionel Messi (56., 90.), a po jedan gol za katalonski tim postigli su Philippe Coutinho (2.) i Ivan Rakitić (28.). Strijelci za Tottenham bili su Harry Kane (52.) i Erik Lamela (66.).

Bila je to druga pobjeda Barcelone, a isti učinak ima i Inter koji je slavio u Eindhovenu protiv PSV-a sa 1:2. Domaći su poveli u 27. minuti golom Pabla Rosarija, izjednačio je Radja Nainggolan u 44., a pobjedu italijanskom timu donio je Mauro Icardi u 60. minuti.