Sport     | 29.09.2018. 21:21 |

Borussia preskočila Bayern i zasjela na vrh Bundeslige

BERLIN, 29. rujna (FENA) - Nakon velikog preokreta i pobjede 4:2 nad Bayer Leverkusenom, Borussia Dortmund preskočila je Bayern na vrhu ljestvice njemačke Bundeslige.

Bayer i Borussia sastali su se u posljednjem susretu subotnjeg programa 6. kola njemačkog nogometnog prvenstva, a na kraju su slavili gosti.

Nakon prvih 45 minuta igre Leverkusen je vodio 2:0 golovima Mitchella Weisera u 9. i Jonathana Taha 39. minuti.

Taj rezultat stajao je na semaforu do 65. minute kada kreće preokret. Jacob Bruun Larsen u 65. smanjio je na 2:1, Marco Reus u 69. izjednačio je na 2:2, a u samom finišu utakmice u 85. minuti i sudačkoj nadoknadi Paco Alcacera s dva gola donosi veliku pobjedu gostima.

U ostalim utakmicama igranim u subotu Nuernberg je pobijedio Fortuna Duesseldorf 3:0, Schalke je došao do prvih bodova pobijedivši Mainz 1:0, Stuttgart je bio bolji od Werdera 2:1, RB Leipzig u gostima je svladao Hoffenheim 2:1, a Wolfsburg i Borussia Monchengladbach odigrali su bez pobjednika 2:2.

Na ljestvici vodeća Borussia Dortmund ima 14 bodova, drugi minhenski Bayern 13 bodova, koliko ima i treća Hertha.