Sport     | 16.09.2018. 21:09 |

Minimalna prednost Čeha nakon 20 minuta meča u Skenderiji

SARAJEVO, 16. septembra (FENA) - Prvo poluvrijeme utakmice drugog kola drugog kruga kvalifikacija za SP za košarkaše između reprezentacija Bosne i Hercegovine i Češke završeno je vodstvom gostiju sa 38:37.

Gosti su od početka diktirali tempo i imali vodstvo koje je u pojedinim trenucima iznosilo devet poena.

U finišu poluvremena košarkaši BiH, predvođeni kapitenom Kikanovićem, serijom poena dolaze do izjednačenja 35:35.

Do kraja su gosti postigli trojku a Atić u finišu postiže koš za konačnih 37:38.

Najefikasniji u reprezentaciji BiH bili su Nurkić i Kikanović sa po devet te Musa sa osam poena.

Susret u Skenderiji prati oko 3500 gledalaca.