Sport     | 15.09.2018. 21:27 |

Pobjeda Sarajeva nad Tuzla Cityjem

FENA Haris Dedović

SARAJEVO, 15. septembra (FENA) - Nogometaši Sarajeva pobijedili su večeras na Koševu ekipu Tuzla Cityja sa 2:0, u susretu devetog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Sarajevo je došlo do pete pobjede u sezoni kojom je preuzelo lidersku poziciju na tabeli, s bodom prednosti nad Željezničarom koji susret devetog kola igra sutra.

Domaći su dominirali toom cijelog meča, ali je susret je odlučen u drugom poluvremenu kada su postignuta oba gola. Sarajevo je povelo u 63. minuti golom Hebibovića, a konačan rezultat postavio je Handžić u 78. minuti.

Sarajevo je moglo ostvariti i ubjedljiviju pobjedu, ali je na golu Tuzle dobru partiju pružio Nevres Felzić, koji je u 37. minuti odbranio penal Velkoskom.

(FENA) H. D.

Počinju kvalifikacije za EP za nogometašice, BiH pod vodstvom novog selektora protiv Portugala i S. Irske

Takmičarska komisija NSBiH: Sarajevu oduzeta tri boda, suspendovani Mirvić i Ibričić