Sport     | 26.08.2018. 20:28 |

Juniori Čelika u finalu porazili gradskog rivala Kengura

FENA Vehid Begunić

ZENICA, 26. augusta (FENA) - Finalnim susretom u konkurenciji juniora, u kojem su igrali zenički klubovi Čelik i Kengur te u kojem je Čelik slavio s uvjerljivih 108:87, okončan je  20. festival omladinske košarke "Kengur kup 2018", koji se protekla tri dana odvijao u Zenici.

Treće mjesto u konkurenciji juniora osvojio je bihaćki Željezničar 1971.

U kategoriji predpionira, prvo je mjesto osvojio domaćin turnira Kengur, drugi je bio mađarski Zalaegerseg, a treći hrvatski Osijek.

U konkurenciji pionirki prvo mjesto osvojila je ekipa dubrovačke Raguse, druge su bile igračice Kengura, a treće Lavova iz Brčko Distrikta.

Kod pionira su trijumfovali košarkaši slovenskog Maribora, Kengur je ponovno bio drugi, a Osijek treći.

U konkurenciji kadetkinja slavile su igračice Kengura, drugi je bio Konjic, a treći Stars iz Fojnice. Kod kadeta su najbolji bili Mariborčani, drugi je bio Osijek, a treći Kengur.

Na turniru je nastupilo oko 550 košarkaša i košarkašica iz pet zemalja, a sa dva prva, tri druga i dva treća mjesta, domaćin Kengur bio je i najuspješniji klub na turniru.